EDpuzzle, Loom, Pear Deck, Flipgrid, Formative

 5 корисних онлайн-ресурсів для педагогів

EDpuzzle — безкоштовний сервіс, що дає змогу за лічені хвилини створити навчальні матеріали на основі відеороликів. Уроки з відеоматеріалами мають багато переваг, зокрема ігрові елементи під час навчання, інтерактив, підвищення технологічної грамотності учнів, комунікативно-діяльнісний та індивідуальний підхід. У сервісі EDpuzzle можна працювати не лише на персональному комп’ютері, а й на будь-якому девайсі.

Перейти за посиланням: https://edpuzzle.com

Детальніше: Сервіс для створення відеоуроків


Loom — це найкращий інструмент для запису екрана та співпраці для провідних компаній. Використовуючи Loom, ви можете співпрацювати зі своєю командою, додавати коментарі та реакції з мітками часу до цих відео, а також зберігати відео, які ви записали на свій пристрій.

Перейти за посиланням: https://www.loom.com/

Pear Deck синхронізується з Google-диском і дозволяє готувати інтерактивні заняття, використовуючи розміщені на ньому матеріали. Учитель може завантажити в додаток презентацію, створену будь-яким стороннім інструментом. Учні приєднуються до активної сесії через свої акаунти Google.
Перейти за посиланням: https://www.peardeck.com/google-slides




Flipgrid. 
Це простий, зручний і, що дуже важливо, безкоштовний сайт, який дозволяє учням записувати відеовідповіді на запитання вчителя. А це зручно, швидко, цікаво та неймовірно просто!
Перейти за посиланням: https://info.flip.com/


Formative дає можливість провести аналіз прогресу студентів. Щоб побачити статистику конкретного студента або класу, натисніть на Tracker, виберіть потрібний клас або учня. Після цього перед ім'ям студента  будуть відображатися результати по конкретним завданням. Можна подивитися, які помилки здійснює студент і які є недоліки по засвоєнню матеріалу. Це допомагає зрозуміти, на що потрібно звертати увагу.

Перейти за посиланням: https://app.formative.com/login



Бережіть себе і родину! Все буде Україна!

Перший автомобіль Карла Бенца

Перший в світі автомобіль



Перший в світі автомобіль (як і автомобіль Даймлера), що був створений у 1885 році німецьким винахідником та інженером Карлом Бенцом, побудований на фабриці компанії Benz & Cie.


29 січня 1886 року в місті Карлсруе був запатентований перший автомобіль Motorwagen, який став серійною моделлю.


Мотори Бенц планував продавати для застосування у сільському господарстві та промисловості. Але паралельно з розробкою двигуна він займався й іншою ідеєю – розробкою самобіглого візка.
Карл Фрідріх Бенц отримав патент на триколісний екіпаж, що рухається самостійно. З цього трициклу розпочалася історія світового автомобілебудування.

Свій винахід Бенц оснастив бензиновим двигуном внутрішнього згоряння. Як паливо він вирішив використати бензин, а не дорогий спирт, на якому працювали двигуни конкурентів. Запалення горючої суміші здійснювалося за допомогою іскри. Джерелом живлення служила батарея, струм від якої подавався на індукційну котушку, що підвищує напругу до необхідної величини.

Карл Бенц за рулем своего первого автомобиля...


Унікальна архівна зйомка: перші поїздки Карла Бенца на створеному автомобілі, 1886 р.


Бережіть себе і родину! Все буде Україна!


Безкоштовний короткостроковий курс підвищення кваліфікації

Опанування цифрової компетентності для успішної роботи: створення цифрового контенту


Безкоштовний короткостроковий курс підвищення кваліфікації:
Обсяг навчання: 10-15 годин

Створення цифрового контенту – це процес створення письмового чи візуального змісту (інформаційного наповнення/контенту) для Ваших тем та Вашої цільової аудиторії. Створення цифрового контенту означає, що інформація, яку Ви надаєте, а також досвід, яким Ви ділитеся з Вашою цільовою аудиторією (споживачами контенту), зрозуміла та доступна.

Цифровий контент може бути представлений у різноманітних формах: текстові документи, презентації, відео, вебсторінки чи акаунти в соціальних інтернет-мережах.

Цей короткостроковий курс розглядає найпоширеніші та загальнодоступні інструменти для створення цифрового контенту, а саме Microsoft 365: Word, PowerPoint та Excel.

Створення цифрового контенту можна розглядати, як своєрідний формат співпраці декількох людей. Ви можете створювати власні елементи інформаційного наповнення в команді або скористатися вже існуючим (напр.: фото для створення презентацій). Саме тому перша тема, яку розглянуто в цьому короткостроковому курсі – це тема авторських прав та відкритих ресурсів для пошуку інформаційного наповнення.

Корисні ресурси:








Бережіть себе і родину! Все буде Україна!

Mathema (корисні онлайн-ресурси)

Гайд: як обрати репетитора з математики



Ринок репетиторства у світі до пандемії досяг позначки $100 млрд. Після глобального локдауну ця сума зросла ще більше. Онлайн-навчання вже зараз стає частиною освіти, адже робить процес дешевшим, зручнішим та швидшим. Багато людей вважають онлайн-заняття неефективними, особливо для дітей, яким важко довго бути уважним. Насправді ж, багато з них вже адаптувалися до нових викликів і можуть вчитися через відеодзвінки.

Батьки готові платити репетиторам в інтернеті, але побоюються відшукати непрофесійного педагога, який відібʼє в дитини бажання вчитися. Особливо це стосується математики - найскладнішого предмета в шкільній програмі.

Онлайн-школа Mathema розповідає кілька порад про те як обрати хорошого репетитора з математики і не перетворити додаткові заняття на стрес для дитини.

https://www.mathema.me/

Живі заняття чи онлайн

Перше, що вам потрібно вирішити - це формат навчання. І відеодзвінки і живі уроки мають переваги та недоліки. Регулярні зустрічі і поїздки до вчителя можуть втомлювати, однак краще підходять дітям, які сприймають живу розмову. З іншої сторони, онлайн-заняття не відбирають час і дитина може відпочивати довше.

Найкращий спосіб зрозуміти, який формат підходить вам - спробувати. На сайті Mathema в розділі “Репетитори з математики онлайн” можна обрати вчителя та оплатити кілька уроків. Ми радимо провести 2-3 заняття, а потім запитати в дитини враження. Якщо вони позитивні - продовжуйте, якщо ні - запитайте чому. Можливо формат не зіграв тут вирішальну роль, а дитині просто не сподобався репетитор.

В Mathema до вибору вчителя підходять ретельно. В команді є менеджери які підбирають репетитора спеціально під задачу дитини, тому 95% дітей залишаються із ти викладачем, якого їм обрали на початку.

В якому класі учень

Кожен педагог має свою спеціалізацію. Хтось краще годує дітей до ЗНО чи ДПА, хтось може викликати зацікавленість до математики у найменших учнів. Памʼятайте, у середній школі математика розділяється на алгебру та геометрію. Це означає, що на цьому етапі потрібно змінювати репетитора.

Зазвичай, про спеціалізацію викладача можна дізнатися з його анкети. В розділі “Репетитори з математики онлайн” на сайті Mathema зібрані описи усіх вчителів нашої школи. В кожній анкеті вказані класи з якими працює вчитель. Це полегшує пошук батькам і робить заняття більш ефективними.

Досвід

Досвід вчителя не є запорукою хорошого навчання. Так, це важливий фактор, але оцінюйте його виважено. Іноді дуже досвідчені викладачі подають матеріал старомодно: неефективними методами радянської системи освіти. А молоді і менш досвідчені навпаки - сучасно і легко, можуть краще знайти спільну мову з дитиною.

Насправді вік і кваліфікація викладача є дуже тонкими критеріями. Ніщо з цього не є панацеєю, а досвід - не означає ні “добре”, ні “погано”. В цьому розділі ми хочемо застерегти вас від упередженого ставлення до репетиторів через їх вік і кількість років у професії. Краще визначайте потрібного викладача методом спроб і помилок, а також довіряйте враженням дитини.

Ви можете замовити урок-діагностику на сайті Mathema, щоб оцінити знання дитини та її реакцію на онлайн-репетитора з математики. Під час повноцінного уроку викладач оцінить слабкі та сильні сторони учня, визначить прогалини в його знаннях.

Яка мета занять

Визначальним фактором у виборі педагога є мета навчання дитини. Вона може бути різною: підтягнути оцінки в школі, підготуватися до контрольної, ЗНО чи ДПА з математики. Іноді дитині просто подобається математика і батьки вирішують розвивати цей інтерес додатковими заняттями.

Деякі вчителі краще справляються з підготовкою до іспитів, інші можуть пояснити складні теми, а хтось просто викликає зацікавленість до предмету. Ви можете описати свою мету менеджерам Mathema і вони підберуть репетитора, який підходить найкраще.

Методика вчителя

Те як вчитель проводить заняття дуже важливо. Однак про його методи неможливо передбачити  заздалегідь. Тут наша порада, як і у випадку з досвідом - спробуйте і дізнаєтеся.

Почекайте 5-10 уроків, а потім запитайте в дитини: чи встигає він з домашніми завданнями, чи робить роботу над помилками, чи не важко йому психологічно? Можливо доведеться змінити 2-3 викладачів, це не має вас відлякувати. Пошук методики, яка підійде саме вашій дитині може тривати кілька місяців, однак важливо вберегти учня від стресу.

https://www.mathema.me/

Онлайн-школа математики MATHEMA розпочала безкоштовний онлайн-курс підготовки до ЗНО з математики.

Учителі школи викладають програму з математики (підготовка до ЗНО) для всіх охочих. Навчання безкоштовне.

Для участі необхідно зареєструватися на сайті проєкту.

Бережіть себе і родину! Все буде Україна!

+100 безкоштовних матеріалів для початківців

 Фейсбук спільноти безкоштовних дидактичних матеріалів для початківців
+1000  ідей

Палітра шкільного життя

https://www.facebook.com/groups/1921330564724927/

Адміністратор: Наталія Баженова

Приклади розробок:

До Дня Соборності України



Все для школи

https://www.facebook.com/groups/1421553981565417

Olga Krupoděr

Приклади розробок: 

Шкільні родзинки ;)

https://www.facebook.com/groups/120374408677603
Адміністратор: Анна Ільчук

Приклади розробок:




Вчительська скарбничка


Приклади розробок:
Людмила Коваль "Досліджуємо речення"




Бережіть себе і родину! Все буде Україна!

Prometheus

Топ 10 найактуальніших безкоштовних курсів Prometheus

Оволодійте корисними навичками або навіть опануйте нову професію разом із Prometheus. Представлено добірку найактуальніших безкоштовних курсів, які точно стануть вам у пригоді у 2023. Обирайте свій і розпочинайте рік із користю!


«Основи Web UI розробки»

Курс розрахований на новачків у сфері IT, які не мають попереднього досвіду роботи й навіть базових знань. Дізнайтеся, що таке front-end і back-end, а також ознайомтеся з основами HTML, CSS, Javascript.

Англійська мова

«Англійська для початківців. Elementary level (A1-A2)»
На вас чекають 25 логічно пов'язаних між собою занять, на яких ви навчитеся висловлюватись англійською мовою легко та вправно.

«Англійська для STEM (наука, техніка, інженерія та математика)»

На курсі ви довідаєтесь про інноваційні сфери наукових пошуків, розширите словниковий запас й одержите нові мовні навички, потрібні для обміну науковою інформацією у вашій спільноті.

«Базова психологічна допомога в умовах війни‎»

Курс заснований на багаторічному досвіді роботи з людьми, які переживають кризові ситуації. Автори курсу підготували теоретичні основи та практичні поради для врегулювання різних гострих реакцій, які тепер може використати кожен.

«Як знайти роботу під час війни»

Курс допоможе знайти роботу зараз – у ситуації, що склалася, з ресурсами, які ви маєте, та зі знаннями й навичками, яких ви набули раніше. Програму створено у партнерстві з Центром зайнятості Вільних людей.


«Волонтерство під час війни‎»

На курсі ви дізнаєтеся, як волонтерити безпечно для себе й оточення, а також навчитеся створювати власні проєкти та ефективно допомагати захисникам і населенню.


Думай інакше: Зламай перешкоди на шляху до навчання та відкрий свій прихований потенціал
Ви готові до карколомних змін у житті та кар’єрі? Втомились вчитись та нічого не запам’ятовувати? Хочете подолати всі перешкоди на шляху до нових знань? Прагнете змінити професію та почати заробляти більше? Тоді запрошуємо на курс від Барбари Оклі та Терренса Седжновскі.

«Основи інформаційної безпеки‎»

Мільйони людей користуються комп’ютерами, знають про існування вірусів, але не розуміють, як себе убезпечити від їхніх дій. На курсі ви дізнаєтеся про те, як вижити в океані існуючих кіберзагроз, захистити свої особисті дані та фінанси.


«Успішний стартап: від ідеї до масштабування‎»

Курс буде корисним не лише для тих, хто тільки розпочинає свій шлях у бізнесі. Навіть досвідчені фаундери стартапів знайдуть у ньому багато корисного, ознайомляться з прикладами численних перемог та невдач.

«Як будувати бізнес онлайн‎»

Для малого та середнього бізнесу присутність в інтернеті – одна з кращих можливостей заявити про себе та закріпитися на ринку. Автори розкажуть, як створити або зберегти команду, налагодити процеси та звітність, убезпечити активи.