Чому ми не бачимо скло в олії?

Показник заломлення середовища або скло-невидимка та унікальна властивість кальмара



Показник заломлення — безрозмірнісна фізична величина, що характеризує відмінність фазових швидкостей світла в двох середовищах.

Абсолютний показник заломлення показує, у скільки разів швидкість світла у вакуумі більша, ніж швидкість світла в середовищі,


Відносним показником заломлення другого середовища відносно першого називається величина, що дорівнює відношенню швидкості світла в цих середовищах.

Причина заломлення світла - різна швидкість світла в різних середовищах.

Якщо підібрати два різних середовища із приблизно однаковими показниками заломлення, то швидкість світла не зміниться при переході від одного середовища до другого, і ми не побачимо змін.

Таблиці:


Чому скло "зникає" в олії?

У скла та олії дуже близькі показники заломлення (1,47 та 1,52 відповідно), тобто на межі «вода-скло» світло практично не змінює швидкості. Тому в олії скло «зникає».
У води показник заломлення становить 1,33. Це набагато менше, ніж у скла, тому у воді паличка залишається видимою.

Уважно подивіться показники заломлення різних середовищ. Запропонуйте власний експеримент із різними середовищами, щоб один предмет зникав.
Зробіть власний експеримент.


Які тварини можуть бути невидимими у воді?

Здатність каракатиць, кальмарів та восьминогів ставати невидимими у воді дозволила вченим з Університету Каліфорнії та Університету Д'юка створити «плащ-невидимку» для морських піхотинців. Вони використовували білок під назвою рефлектин, здатний підлаштовуватись під світло з різною довжиною хвилі. Фахівці знайшли його у тканинах шкіри кальмара лонгфін (Loligo pealeii), якого вивчали на замовлення Служби військово-морських досліджень США. Вони виявили, що у його тканинах чергуються шари клітин із високим і низьким показником заломлення. Скорочуючи та збільшуючи відстань між шарами, кальмар «відбиває» світло різного діапазону та змінює колір. Щоб відтворити цю здатність, вчені виділили рефлектин із клітин з високим показником заломлення та помістили шар цього білка на оксид-графенову та діоксид-силіконову плівку.


Фізика - це наука експериментальна, тож експериментуємо!

Цікаво, корисно, легко!

Ласкаво просимо до нашого онлайн-клубу  "Science around us".

Детальніше про роботу нашого клубу: тут.

#STEAM

#експерименти

#фізика

#EasyScienceExperimentsDoAtHome

​#SchoolProjectsForExhibition​

#ScienceMagicTricks

#сучасні_освітні_тренди

#освітні_тренди

#stem-уроки

#фізика_для_дітей


ЗНО Фізика

Струм у різних середовищах. Задача


В електронно-променевій трубці прискорююча анодна напруга дорівнює 16 кВ, а відстань від анода до екрана становить 30 см. За який час електрон проходить цю відстань? Початкова швидкість електрона дорівнює 0.


Рухаючись між катодом і анодом, електрон за рахунок роботи електричного поля набуває

кінетичної енергії: 

 

Тоді швидкість електрона дорівнює  



Між анодом та екраном анод рухається рівномірно, тоді 


Отже, 




Відповідь. 4 нc.

ПІДГОТОВКА ДО ЗНО Фізика

 

Бережіть себе і родину!

Дякую за увагу!
Бажаю Вам нових ідей!
Навчаємося, бо ми цього варті!
Підписуйтесь на блог!
Підписуйтесь на канал YouTube.
Підписуйтесь на сторінку у fb. https://www.facebook.com/educationXXII/
Запрошуємо навчатися на фізичному факультеті!  

О. І. Ахієзер (1911–2000)

31 жовтня – 110 років від дня народження засновника Харківської школи фізиків-теоретиків, фізика Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна О. І. Ахієзера (1911–2000)



Бурхливий розвиток фізичної науки в ХХ столітті був пов'язаний з видатними іменами, які складають золотий фонд наукових знань, їх статті, навчальні матеріали, монографії сьогодні вивчають як класику сучасної науки.

О. І. Ахієзер (1911–2000) один з перших учнів Л. Д. Ландау(1908-1968) і продовжувач його справи у Харкові. Він став одним із організаторів та керівників відомої у всьому світі харківської наукової школи теоретичної фізики, засновником якої був Л. Д. Ландау. Після від'їзду Л. Д. Ландау в кінці 1937 року з Харкова, О. І. Ахієзер очолив теоретичний відділ УФТІ (Український фізико-технічний інститут, з 1993 р. Національний науковий центр «Харківський фізико-технічний інститут»). Одночасно займав посади професора та завідуючого кафедрою у Харківському державному університеті, де він навчав кілька поколінь фізиків. Серед його учнів 5 академіків, 2 члена-кореспондента Національної академії наук України.

Наукова творчість О. І. Ахіезера багатогранна - від фізики магнітних явищ у твердому тілі, фізики плазми до фізики елементарних частин та астрофізики.

З ім'ям Ахієзера пов'язаний розвиток низки нових напрямів у теорії фізиці:
  • теорії дифракційних явищ у ядерній фізиці,
  • теорії розсіяння нейтронів у кристалах,
  • теорії взаємодії струменів заряджених частинок з плазмою,
  • теорії кінетичних процесів у феромагнетиках та антиферомагнетиках,
  • теорії поглинання звуку у твердих тілах.

Докторська дисертація присвячена дослідженню взаємодії ультразвуку з кристалами. Механізм поглинання, зумовлений модуляцією енергії квазічастинки зовнішнім полем, має назву «механізм Ахієзера».


Народився Ахієзер О. І. 18 (31) жовтня 1911 р. в місті Чериков, нині Могильовської області, Білорусі. У 1934 р. закінчив Київський політехнічний інститут. Від 1938 року завідувач теоретичного відділу УФТІ. 35 років (1940–1975) завідував кафедрою фізики Харківського університету. Був одним із найближчих співробітників Л. Ландау і активним учасником його всесвітньо відомої наукової школи. Згодом створив власну наукову школу з теоретичної фізики. У 1940–50-х рр. брав участь у розробленні ядерних реакторів.



Ахієзер О. І. доктор фізико-математичних наук (1940), професор (1941), академік НАН України (1960). Заслужений діяч науки УРСР (1986 р.).
О.І. Ахиезер створив школу фізиків-теоретиків (В.Г. Бар’яхтар, Я.Б. Файнберг, Д.В. Волков, С.В. Пелетмінський, А.Г. Ситенко и др.).

Дзеркало науки до100-річчя Олександра Ахієзера




Цьогоріч, 6 березня виповниться 120 років від дня народження видатного українського і радянського математика, доктора фізико-математичних наук (1936), члена-кореспондента Всеукраїнської Академії Наук (1934), Ахієзера Наума Ілліча - рідного брата Олександра Ілліча.

Визначний учений-математик Ахієзер Н.І. (1901-1980) теж працював у Харківському університеті, де очолював Інститут математики при університеті, а також завідував кафедрою теорії функції (1955–1961), а згодом математичної фізики (1963–1974). Харківського університету, де працював професором до кінця життя у 1980 р.

Його фундаментальний внесок в математичну фізику, комплексний аналіз і ряд інших областей чистої та прикладної математики, висвітлюється у працях, які продовжують наукові традиції відомих математиків ХХ століття: П. Л. Чебишева (1821-1894), А. А. Маркова (1856-1922), О. М. Ляпунова (1857-1918).

У Харкові встановлено меморіальну дошку на честь відомого українського математика Наума Ілліча Ахієзера




Обидва брати були блискучими викладачами, авторами багатьох підручників, переведених на іноземні мови і відомими не тільки серед найкращих фахівців, а також інженерно-технічних працівників та студентів.

У Центральній науковій бібліотеці нашого університету широко представлені книги, роботи цих видатних вчених, в також спогади їх численних учнів. І всі бажаючі можуть ознайомитися з їх спадщиною.







Наше місто шанує наукові та навчальні традиції: в честь видатного фізика Олександра Ахієзера і математика, одного із засновників Харківського фізико-математичного ліцею № 27 Наума Ахієзера в Харкові одна з вулиць названа на їхню честь - вулиця академіків Ахієзерів.

 



Рекомендована література.

  1. Ахиезер А. И. Очерки и воспоминания / А. И. Ахиезер ; под ред. В. Г. Барьяхтар. – Харьков : Факт, 2003. – 431 с.
  2. Университеты. Наука и просвещение. – Харьков : Фолио ; Киев : Фолио, 2013.
  3. Ермолаев А. М. Александр Ильич Ахиезер / А. М. Ермолаев, Ю. П. Степановский, В. В. Ульянов. – Харьков : Изд-во ХНУ имени В. Н. Каразина, 2002. – 28 с. – (Серия воспоминаний об ученых-физиках. Вып. 10).
  4. Таньшина А. В. Истоки и вехи Института теоретической физики имени А. И. Ахиезера: события, факты, комментарии / А. В. Таньшина ; Национальный научный центр Харьковский физико-технический ин-т НАН Украины, Харьковский нац. ун-т имени В.Н. Каразина . – Харків : Квант, 2011 . – 108 с. - Библиогр.: с.106-108 (45 назв.).
  5. Академик Александр Ильич Ахиезер (к 100-летию со дня рождения) // Вісник Харківського національного університету. – 2011. – № 969 : Серія: Фізична: Ядра, частинки, поля. Вип.3(51). – С.101-103 .
  6. Любич Ю. И. Наум Ильич Ахиезер // Теория функций и функциональный анализ и их приложения. — Харків, 1991. Выпуск 56. – С. 30–35.
  7. История отечественной математики : В 4-х томах — Київ, 1970.


Пробне ЗНО 2022 (розклад, реєстрація)

  Дати проведення пробного ЗНО у 2022 році



Реєстрація для участі у пробному ЗНО-2022 триватиме протягом 5‒22 січня 2022 року. Про це повідомляє Український центр оцінювання якості освіти.


Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

  • пробне ЗНО з української мови - 19 березня;
  • пробне ЗНО з української мови та літератури - 19 березня;
  • пробне ЗНО з історії України - 26 березня;
  • пробне ЗНО з математики та математики рівня стандарту - 26 березня;
  • пробне ЗНО з біології - 26 березня;
  • пробне ЗНО з географії - 26 березня;
  • пробне ЗНО з фізики - 26 березня;
  • пробне ЗНО з хімії - 26 березня;
  • пробне ЗНО з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької) - 26 березня.

Результати пробного ЗНО-2022 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках 25 березня з української мови, української мови і літератури, 1 квітня — з інших навчальних предметів.

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання є платною послугою для учасників та неприбутковою для організаторів і проводиться за кошти фізичних і юридичних осіб. Вартість тестування буде визначено регіональними центрами оцінювання якості освіти до 20 грудня 2021 року.

ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ЗНО-2022

#ЗНО2022 #пробнеЗНО #датиЗНО #ГрафікЗНО

Корисні публікації.

Безкоштовні ресурси для підготовки до ЗНО з фізики
Підготовка до ЗНО з фізики

З ким співпрацює фізичний факультет?
Який рівень підготовки на фізичному факультеті?

ТОП 5 питань від абітурієнтів

 "Інноваційний інструмент сучасного фізика"

20 освітніх онлайн-платформ для дистанційного навчання

 Освітні онлайн-платформи для дистанційного навчання школярів


 

1. EdEra 

Проєкт, який створює безкоштовні онлайн-курси (зараз близько 50) та освітній контент широкого спектра з використанням IT (історія, математика, права людини, англійська мова, біологія)



Cтудія онлайн-освіти. 


2. iLearn


iLearn – це безкоштовна гейміфікована платформа з навчальними онлайн-курсами, тестами та вебінарами для всіх, хто бажає навчатися та успішно скласти ЗНО (Зовнішнє Незалежне Оцінювання).



3. Khan Academy


Khan Academy (Академія Хана) здійснює важливу місію. Некомерційна організація, яка намагається зробити освіту кращою, надаючи через інтернет безкоштовні та якісні знання всім.
 
 
 
STEM-лабораторія МАНЛаб пропонує дистанційну й очну фахову методичну і технологічну допомогу в організації STEM-навчання учнівської молоді України. STEM-лабораторія МАНЛаб спеціалізується на здійсненні досліджень у галузі природничих дисциплін: фізика, хімія, біологія, географія, астрономія, екологія, мінералогія. 
 

5. Learning.ua

Learning.ua — це перша освітня платформа, де процес навчання відбувається за сценарієм дітей, а результат перевершує сподівання батьків (платна).




6. МійКлас

Українська електронна освітня система «МійКлас» — це ресурс для шкіл, що економить час вчителю та робить навчання школярів більш цікавим (платна, є безкоштовні опції).



7. Mozaik education

https://ua.mozaweb.com/

Навчайтеся за електронними підручниками з інтерактивними 3D-сценами, освітніми відео та цікавими завданнями! Зареєструйтесь, увійдіть і активуйте підручники Mozaik. Це дозволить Вам отримати річний доступ до цифрової версії Вашого підручника (платна, є безкоштовні опції). 

Медіатека 

8. HUMAN Освітні ресурси

Освітні ресурси порталу розміщено за підтримки Центру хмарних технологій, який працює на базі Криворізької гімназії №109 “ТЕМП”
 
 

 

9. Навчальний сайт з математики Formula




На цьому сайті ви зможете навчитися вирішувати математичні завдання, освоїти різні методи рішень, закріпити пройдений матеріал. Для цього у нас є все необхідне.

Головною, відмінною від решти математичних сайтів, рисою даного сайту є онлайн сервіси для вирішення завдань (наприклад, розв’язання квадратного рівняння, знаходження гіпотенузи і катетів прямокутного трикутника і т.п.). Вони дозволяють без зайвих зусиль, просто ввівши відомі параметри, одним натиском кнопки обчислити шукане значення.

10. GIOS - онлайн платформа з вивчення математики

https://gioschool.com/ua


Платформа GIOS - інтерактивна онлайн-платформа для вивчення математики, яка допомагає дітям зрозуміти та полюбити цей предмет (платна).

11. Платформа для вивчення математики від освітніх експертів Matific

 

 

Розпочніть користуватися безкоштовною випробувальною версією, щоб отримати необмежений доступ на 30 днів і побачити, як ваші діти опановують математику. Жодних ризиків, жодних зобов'язань, кредитна картка не потрібна. Щоб розпочати, потрібно лише кілька хвилин

 

12. Вся математика для початкової школи в інтерактивній формі Вчи.юа

 
Це міжнародна онлайн платформа, де учні початкової школи усієї України вивчають математику в інтерактивній формі (платна).
 
Приклади завдань:

 
 


13. Доступна освіта

В умовах глобалізації та інформаційного суспільства якісна освіта стає доступною. Ця платформа створена для того щоб, надати можливість українським дітям і молоді незалежно від місця проживання здобути українську освіту. Держава надає можливість здобути освіту екстернатом, а ми - вивчити українську мову і літературу та історію України, підготуватися до Державної підсумкової атестації та ЗНО з цих предметів.
Відеоуроки з української мови та літератури + історія України 


Відеоуроки з математики

Відеоуроки з української мови та літератури

Biдеоуроки з Iсторії України 

Курс відеоуроків GREEN STrEAM

GREEN STrEAM - це пілотний курс відеоуроків, лекцій про те, як відкрити гурток робототехніки в школі

 

14. Всеукраїнська школа онлайн

https://lms.e-school.net.ua/
 
Платформа «Всеукраїнська школа онлайн» — сучасний онлайн-ресурс для змішаного та дистанційного навчання учнів 5-11 класів з уроками та методичними матеріалами, що відповідають державній програмі. Навчальний контент платформи містить уроки з 18 основних предметів: українська література, українська мова, біологія, біологія та екологія, географія, всесвітня історія, історія України, математика, алгебра, алгебра і початки аналізу, геометрія, мистецтво, основи правознавства, природознавство, фізика, хімія, англійська мова та зарубіжна література. Після запуску контент платформи буде поступово доповнюватися відповідно до календарного плану.

15. Платформа "Отримання знань" (уроки з 1-11 клас+ЗНО)

 Автори ресурсу: Вчителі м.Вінниці

 Отримання знань
Автор курсу: Вчителі м.Вінниці
Предмет/Клас: Образотворче мистецтво, 7 клас

16. Мрія-урок

Уроки для школярів і батьків. Шкільна програма. Уроки з шахів. Підготовка до іспитів. Безкоштовні шкільні відео уроки.

17. Каталог електронних освітніх ресурсів (усі шкільні предмети)

Сайт містить розробки презентацій, відео та конспектів до уроків, що створюють педагоги столиці під час навчання на курсах підвищення кваліфікації в Інституті післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка.


18. Інформатика дистанційно (початкова, середня, старша школа).


У дистанційних курсах сайту Інформатика -  ДистОсвіта ви знайдете:
  • навчальні матеріали: презентації, статті, уроки, посилання та відео-ролики відповідно до теми заняття; саме такими мають бути сучасні електронні підручники 
  • інтерактивні завдання, вправи та тренажери - ними можна скористатись як для класної, так і самостійної чи домашньої роботи
  • практичні роботи із можливістю перевірки та коментування вчителем; переважна більшість практичних робіт містить різнорівневі та творчі завдання
  • онлайн тестування з миттєвою перевіркою; тести містять запитання різних типів та мультимедійні об'єкти, вимагаючи не механічного відтворення, а креативного застосування знань



19. Онлайн-ресурси для «прокачки» хімії

Онлайн-підручника, сайти, відео



20. Duolingo


Якщо Ви поставили перед собою мету - вивчити іноземну мову, тоді Вам в нагоді стане безкоштовна платформа Duolingo, у якої є український інтерфейс.
 

Навчання проходить в ігровій формі, з кожним рівнем завдання стають складнішими, а за їх виконання ви отримуєте "гроші" - лінготи. За них можна купити перехід на вищий рівень або додатковий закритий. Більше уваги приділяється письмовим урокам та диктантам, розмовній мові - менше.

Користувачі онлайн-платформи можуть додавати друзів, щоб з ними змагатися у вивченні мови.





Приєднуйтесь!

Telegram: https://t.me/pakhomovaeducation


+ публікації  у блозі:

Уроки з Історії України (дистанційна форма)

Як організувати дистанційне навчання під час карантину?

Уроки дистанційно: математика, фізика (безкоштовно)
 
Віртуальні фізичні лабораторії
 

Facebook

На FB створено 3 групи.

Група №1 "Все про освіту" приєднатися за посиланням. 

Група №2 "Доповнена реальність в освіті" приєднатися за посиланням. 

Група №3 "Фізика + ЗНО ФіЗиКа" приєднатися за посиланням.

Actionbound безкоштовний онлайн-ресурс для створення навчального контенту

Actionbound - корисний онлайн-інструмент для створення навчального контенту



Головна сторінка: https://en.actionbound.com/



Програма Actionbound буквально доповнює нашу реальність і покращує взаємодію людей у ​​реальному житті під час використання смартфонів та планшетів. Створіть свою гру-втечу, квест, цифрову хронологію подій або подорож до цікавих місць власного міста за допомогою координат GPS та заздалегідь розміщених кодів та загадок.

Відмінно підходить для вправ при знайомстві з аудиторією (тренінги, майстер-класи, вебінари тощо), при знайомстві із  історичними або археологічними пам’ятками. 

Скористайтеся всіма перевагами величезного потенціалу гейміфікації за допомогою багатьох ігрових елементів та інструментів Bound Creator, таких як місцезнаходження GPS, напрямки, карти, компас, зображення, відео, вікторини, місії, турніри, QR -коди та багато іншого для створення веселих і захоплюючих мобільних додатків.

Публікуйте свою дивовижну гонку і нехай усі грають її у програмі за допомогою мобільного пристрою як екскурсію, полювання за сміттям або пошуки скарбів для друзів  на заохочувальних заходах, для створення команд або тренінгів для співробітників .

Карта створених квестів: https://en.actionbound.com/bounds


Приклади:

Сучасна інформаційно - бібліотечна освіта: орієнтири співтворення

Climate change


Розробити навчальний квест (тест, вікторину) можна на сайті.

Проходити квест учні можуть на власних смартфонах (є дві опції: індивідуальне проходження квесту або у команді).

Завантажити з PlayMarket: за посиланням.

Приклад виконання квесту Climate Change: https://en.actionbound.com/bound/climatechange





#Actionbound #гейміфікація 

 Нових ідей!

Детальніше про роботу нашого клубу "Science around us"

Бережіть себе і родину!

Дякую за увагу!
Бажаю Вам нових ідей!
Навчаємося, бо ми цього варті!
Підписуйтесь на блог!
Підписуйтесь на канал YouTube.
Підписуйтесь на сторінку у fb. https://www.facebook.com/educationXXII/
Запрошуємо навчатися на фізичному факультеті! 

 

Приєднуйтесь на сервер "Фізичний факультет ХНУ" на Discord

https://discord.com/invite/ZUxcC22 

Заходи, що пов'язані із працевлаштуванням студентів

 Реєстрація заходів, що відбулися у першому навчальному семестрі

Вітаю, шановні викладачі фізичного факультету.



В рамках проведення Karazin Career Week прошу занести у гугл форму усі заходи (онлайн або офлайн), що були проведені із студентами у першому семестрі 2021-22 навчального року.

Кожний захід, що буде внесено до гугл форми буде давати додаткові бали у формуванні рейтингу кафедри.

Посилання на гугл-форму: 

https://forms.gle/xQggGGi4GrxfFWjN9   Соціальні мережі:
Facebook: https://www.facebook.com/career.karazin.ua

Instagram: https://www.instagram.com/karazin_career


З повагою,

Навчальний центр практичної підготовки

 і працевлаштування ХНУ імені В. Н. Каразіна

Тетяна Пантелеймонова

Тел. 707-50-99

 

Дуальна освіта на кафедрі фізики кристалів

 Презентація програм стажування з метою працевлаштування студентів до ІСМА


Відбулась онлайн-зустріч 29.10.2021 в рамках співпраці Інституту сцинтиляційних матеріалів і кафедри фізики кристалів фізичного факультету ХНУ імені В.Н. Каразіна "Презентація програм стажування".

1. Знайомство із напрямками наукових досліджень.

2.  Інформація щодо вступу в аспірантуру.

3.  Інформація щодо працевлаштування.

4. Зустріч із випускниками кафедри фізики кристалів, що працевлаштовані в ІСМА.


 

 

Сторінки RG випускників фізичного факультету кафедри фізики кристалів:
 
Дякую за увагу!
Бажаю Вам нових ідей!
Навчаємося, бо ми цього варті!
Підписуйтесь на блог!
Підписуйтесь на канал YouTube. 
Підписуйтесь на сторінку у fb.
https://www.facebook.com/educationXXII/
Запрошуємо навчатися на фізичному факультеті!  

Приєднуйтесь на сервер "Фізичний факультет ХНУ" на Discord

https://discord.com/invite/ZUxcC22
 

Міжнародний день Організації Об’єднаних Націй

Міжнародний день Організації Об’єднаних Націй (ООН) . Історія створення, місце та роль України



Вже в ході Другої світової війни учасники антигітлерівської коаліції повернулися до ідеї створення міжнародного органу, що відіграв би роль своєрідного модератора у повоєнному світі. Але шлях людства в цілому й окремих народів зокрема до Об’єднаних Націй виявився не простим.

Україна серед 51 країн світу була однією із засновників Організації Об’єднаних Націй (ООН). Делегація України на чолі із заступником голови Ради народних комісарів, Народним комісаром закордонних справ УРСР Д. Мануїльським працювала над розробкою Статуту ООН. Урочиста церемонія його підписання відбулась 26 червня 1945 р. на конференції в Сан-Франциско. Разом з іншими делегаціями Статут підписала й делегація України як країни – засновниці нової міжнародної організації, що мала на меті забезпечити мир і безпеку народів в усьому світі. Статут ООН набрав чинності 24 жовтня 1945 р. Цей день щороку відзначається як день ООН.

Новий етап участі незалежної України в міжнародних організаціях почався з 24 серпня 1991 року.

На сьогодні Україна входить до складу таких органів ООН, як Економічна і Соціальна Рада, Рада з прав людини.

Сучасна Україна приділяє особливу увагу діяльності ООН з підтримання міжнародного миру та безпеки, розглядаючи участь у ній як важливий чинник своєї зовнішньої політики.

Наша країна отримує значну технічну, консультативну та фінансову допомогу спеціалізованих установ ООН, її фондів, програм, зокрема у сферах демократичного врядування, подолання бідності, досягнення національних цілей сталого розвитку, підтримки державного управління захисту довкілля, боротьби з ВІЛ та пандемією корона вірусу COVID-19.

Починаючи з 1990 р. Генеральною Асамблеєю ООН схвалюється резолюція щодо координації зусиль у справі мінімізації наслідків Чорнобильської катастрофи.

Традиційно щороку переважно у квітні в рамках ООН проводиться низка заходів з привернення  уваги до Чорнобильської проблематики, що охоплюють економічну, соціальну та медичну сфери.

Як активний прихильник гендерної рівності, покращення становища жінок, подолання гендерних стереотипів Україна бере участь у більшості заходів ООН з цієї проблематики.

Проекти, які реалізуються в Україні всіма установами системи ООН різноманітні, пріоритетними є: 

1) стале економічне зростання, навколишнє середовище і зайнятість; 

2) рівний доступ до якісних та інклюзивних послуг і соціального захисту; 

3) демократичне врядування, верховенство права; 

4) безпека громадян, соціальна єдність і відновлення на Сході.

           Головним нарадовим органом Організації Об'єднаних Націй є Генеральна Асамблея (ГА ООН). У неї входять представники всіх держав - членів Організації, кожна з яких має один голос.

          Генеральна Асамблея ООН, заснована в 1945 році є головним нарадовим і представницьким органом. У 1946 році в складі Генасамблеї було 51 держава, зараз - 193. Асамблея проходить в вересні - грудні кожного року і являє собою форум для багатостороннього обговорення всього спектру міжнародних питань.

         76-а сесія Генасамблеї ООН відкрилася 14 вересня 2021 року в Нью-Йорку. Вона була присвячена питанням протидії пандемії коронавірусу, а також збереженню навколишнього середовища. Президент України Володимир Зеленський взяв участь у відкритті 76-ї сесії Генасамблеї ООН. Виступ Глави української держави на загальних дебатах Генасамблеї ООН відбулося 22 вересня. Він також провів ряд двосторонніх зустрічей з главами інших країн, представниками міжнародних організацій, представниками бізнесу та українською громадою США.

          Україна, з дня заснування ООН, надає виключного значення питанню зміцнення ООН як центру багатосторонніх зусиль у вирішенні складних та комплексних викликів.

 

Рекомендована література.

  1. Борисова О. В. Зовнішня політика України: історія та сучасність : Курс лекцій / О. В. Борисова. – Київ : Кондор-видавництво, 2017. – 344 с.

  2. Дешинський Л. Є. Міжнародні відносини України: історія і сучасність : Навч. посібник / Л. Є. Дешинський. – Львів : Вид-во Бескид Біт, 2004. – 320 с.

  3. Марущак М. Й. Історія дипломатії ХХ століття : Курс лекцій / М. Й. Марущак. – Львів : Вид-во Бескид Біт, 2003. – 304 с.

  4. Чекаленко Л. Д. Витоки української дипломатії : Навч. посібник / Л. Д. Чекаленко. – Київ : Вид-во «LAT & K», 2010. – 340 c.

  5. Цветков Г. М. Міжнародні відносини й зовнішня політика в 1917–1945 рр. : Навч. посібник / Г. М. Цветков. – Київ : Либідь, 1997. – 232 с.

Бережіть себе і родину!

Дякую за увагу!
Бажаю Вам нових ідей!
Навчаємося, бо ми цього варті!
Підписуйтесь на блог!
Підписуйтесь на канал YouTube.
Підписуйтесь на сторінку у fb. https://www.facebook.com/educationXXII/
Підписуйтесь на сторінку у fb. https://www.facebook.com/educationXXII/
Запрошуємо навчатися на фізичному факультеті! 

 

Приєднуйтесь на сервер "Фізичний факультет ХНУ" на Discord

https://discord.com/invite/ZUxcC22