Сучасні освітні технології (штучний інтелект, імерсивні технології, STEM-освіта, змішане навчання), корисні матеріали, практичні онлайн-інструменти, фізика. Дізнались про щось нове? Одразу реалізуймо в роботі!
Я хочу висловити щирі слова вдячності кожному з вас за те, що були зі мною протягом минулого року. Спільно ми пережили багато випробувань і радості, і я вдячна за кожен момент, який ми провели разом.
Бажаю вам у новому році безпечного і затишного простору, здоров'я, сил і мужності. Нехай здоров'я буде найважливішим скарбом, а віра в себе допомагатиме подолати будь-які труднощі.
Нехай 2024 рік принесе нам перемоги. Бажаю, щоб кожен день був наповнений світлом і добром, а наші серця билися в ритмі єдності та взаєморозуміння.
Нехай наша дружба і події минулого року будуть лише початком неймовірного подорожі у новому році. Здоров'я, віри і єдності!
Календарі знаменних, пам’ятних, літературних та релігійних дат на 2024 рік
Календар літературних, пам’ятних і релігійних дат / КЗ ЛОР «Львівська обласна бібліотека для дітей», Інформаційно-бібліографічний відділ ; укладачі: О. Соколовська, О. Сачинська, І. Шуберт ; верстка О. Сачинська ; відповідальна за випуск О. Конасова. – Львів, 2023. – 28 с. (завантажити)
З повним переліком пам’ятних дат та ювілеїв у 2024 та 2025 роках можна ознайомитись на сайті Парламенту (додаток 1, додаток 2)
Новий безкоштовний освітній курс про навчання дітей та підлітків мінної безпеки для освітян, рятувальників та поліцейських!
На курсі ви дізнаєтесь про:
📎 як доступно викладати мінну безпеку дітям різного віку;
📎як інтерактивно проводити заняття, чи є тут місце грі;
📎 як працювати офлайн та онлайн;
📎як розуміти емоції дитини;
📎як подолати хвилювання перед заняттям.
💻Реєструйтеся та сайті https://bezpeka.info і ставайте ефективними провідниками безпеки для майбутніх поколінь!
Онлайн-курс розробили педагоги, фахівці з психології та захисту дітей, експерти із соціальних і поведінкових змін у співпраці з Міністерство освіти і науки України, МВС України та ДСНС України. Підготувало ГО Культурна платформа Закарпаття за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні в межах проєкту з формування культури безпеки дітей та молоді.
Видання рекомендовано для науковців, педагогічних працівників та керівників методичних служб усіх ланок системи освіти, організаторів післядипломної педагогічної освіти, слухачів курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників, а також усіх, хто цікавиться питаннями розвитку STEM-освіти.
Різдвяний павук і математика (ідея для STEM-проєкту)
Цей символ прийшов до нас, як і Коляда — з язичництва. Прикраса з соломинок, крізь які пронизуються нитки або кінське волосся, символізував возз'єднання та міцний звʼязок родини. Зроблений із солом'яних трикутників «павук» вважається таки не просто прикрасою, а являє собою своєрідну модель світобудови і вважається гармонізатором простору.
Завдяки кругообігу повітря — через вхідні двері та з палючої печі — великий «павук» разом з приправленими до нього близнюками повертався в різні боки. Вірили, що постоявши під павуком, можна позбутися негативу і отримати позитивну енергію з космосу.
Такі прикраси вперше почали виготовляти на Поліссі, а от у північній Європі такі прикраси називалися гіммелі. Їх виробляли ще за часів вікінгів та, по одній з версій, вони символізували багатогранність життя.
За давніми легендами, цей світ сотворив Павук, обплівши перлинку павутиною – так була утворена Земля. Також існує легенда, що саме павук врятував Богоматір із немовлям від воїнів Ірода, заплівши павутиною печеру. І саме від того часу павук вважається створінням, яке не можна убивати.
Різдвяний «павук» — традиційна прикраса оселі в Україні на різдвяні й новорічні свята. Таких «павучків» вважають символом Всесвіту.
Назва проєкту: "Різдвяний павук і математика"
Підготовчий етап
Знайти інформацію про символ українського Різдва Різдвяний павук.
З'ясувати якої форми може бути Різдвяний павук, зробити ескізи Дизайн майбутнього витвору).
Порахувати кількість необхідних матеріалів (довжину соломинок).
Створити виріб.
Вступ:
Різдво – час чудес і незвичайних сюрпризів. Наш STEM-проєкт присвячений геометричному диву - Різдвяному павуку, який складається із чарівних октаедрів. Давайте подорожувати у світ геометрії та різдвяної магії разом!
Геометрична основа:
Октаедр – це правильний многогранник із восьми граней, кожна з яких є рівностороннім трикутником. Цей геометричний об'єкт входить до сімейства Платонових тіл. Давайте поглибимося у його характеристики:
Тип грани:
Правильний трикутник.
Число сторін у грані:
3.
Загальна кількість граней:
8.
Кількість ребер, які сходяться в вершину:
4.
Загальна кількість вершин:
6.
Загальна кількість ребер:
12.
Особливості правильного октаедра:
Правильний октаедр складається з восьми рівносторонніх трикутників. Кожна вершина октаедра є вершиною чотирьох таких трикутників. Таким чином, сума кутів при кожній вершині дорівнює 240°.
Симетрія октаедра:
Октаедр вражає своєю симетрією:
Центр симетрії:
Центр октаедра.
Осі симетрії:
9 осей симетрії.
Площини симетрії:
9 площин симетрії.
Застосування:
Проект "Різдвяний павук і математика" може стати основою для різноманітних STEM-занять та творчих майстер-класів під час різдвяного святкування. Вивчаючи геометричні форми через цей чарівний павук, діти можуть не лише розвивати математичні навички, але й відчувати справжнє свято науки та винаходів.
Додаткові питання:
Як визначається радіус описаної сфери октаедра за вказаною формулою?
Яка формула використовується для визначення радіуса вписаної сфери октаедра?
Як можна обчислити площу поверхні октаедра?
Як можна графічно представити площу поверхні октаедра за допомогою площі розгортки?
Відчиняйте двері ясенові, бо Різдво ступає на поріг знак добра, господньої любові у світлі Вифлеємської зорі! Хай це свято лине в кожну хату, в кожнім серці свій залишить слід будьте дужі, щирі й багаті щастя вам і довгих многих літ!