Сучасні освітні технології (штучний інтелект, імерсивні технології, STEM-освіта, змішане навчання), корисні матеріали, практичні онлайн-інструменти, фізика. Дізнались про щось нове? Одразу реалізуймо в роботі!
Нейровправи - це інноваційний підхід до розвитку дітей, який базується на принципах нейробіології та мозкової активності. Ці методи використовуються з метою покращення когнітивних, емоційних та соціальних навичок у дітей.
Когнітивні тренування: Розвиток когнітивних навичок Когнітивні тренування - це набір вправ і завдань, спрямованих на покращення когнітивних функцій, таких як пам'ять, увага, мислення та розуміння. Ці тренування можуть включати ігри, завдання на комп'ютері або спеціально розроблені програми. Вони допомагають стимулювати розвиток мозку, покращують когнітивні навички та підвищують швидкість обробки інформації.
Продовжуємо нашу рубрику "Проактивний педагог" і запрошуємо вас на науково-популярний вебінар другу частину "Комп'ютерний зір або як бачить Термінатор". Частина 2. "Статистичний" підхід." Вебінар присвячений комп'ютерному зору та основним проблемам та принципам їх вирішення.
Спікер вебінару: Дмитро Мацокін, канд.-фіз. мат. наук, доцент кафедри фізики кристалів фізичного факультету ХНУ Імені В.Н. Каразіна.
Дата: 02. 06. 2023
Час: 18-00 (за Київським часом)
Місце: Онлайн (посилання буде надіслане після реєстрації). Участь безкоштовна.
Не пропустіть цю захоплюючу подію, яка запропонує цікаві відкриття та поглиблені знання про візуальне сприйняття. Реєструйтесь за посиланням нижче, оскільки кількість місць обмежена.
Компанія Google на недавній конференції Google I/O 2023показала, що робить ставку на штучний інтелект (ШІ), IBM призупиняє найм на усі посади, окрім пов’язаних зі ШІ, він навіть сам ужестворюєстартапи, здатні заробляти гроші. Цю нішу визнають перспективною, тож Ейша Заєр з AI Insiderопублікувалалінки на безкоштовних курсів, які допоможуть зорієнтуватися у світі ШІ.
Сьогоднішній світ усе більше залежить від технологій штучного інтелекту. У кожній сфері є багато шляхів його використання для покращення продуктивності та оптимізації процесів. Ми спостерігаємо значне зростання популярності штучного інтелекту.
Згідно з дослідженням аналітичної компанії UBS, на січень 2023 року чат-ботом ChatGPT щомісяця послуговуються понад 100 млн активних користувачів. 13 млн індивідуальних користувачів на день звертаються до ChatGPT.
ChatGPT – одна з найважливіших та найпотужніших мовних моделей. А це, своєю чергою, створює необхідність у кваліфікованих фахівцях, які зможуть використовувати інструмент у різних галузях.
Буквально за кілька годин навчання ви дізнаєтеся про цікаві можливості застосування штучного інтелекту для вирішення щоденних завдань, зареєструєтеся в ChatGPT та спробуєте його на практиці через кілька різних запитів.
Мета курсу – надати слухачам практичні навички щодо використання мовної моделі ChatGPT.
2. AI For Everyone — онлайн-курс на Coursera, розрахований на усіх, хто хоче розібратися, що таке ШІ. Починається з 25 травня, на нього вже записалося біля 950 000 користувачів.
Безплатний ресурс для перевірки на плагіат, який дозволяє дізнатись скільки відсотків унікальності в письмовій роботі, а також які джерела інформації, якщо буде виявлений плагіат.
Переваги ресурсу:
швидка перевірка,
можливість завантажити файл або кілька файлів на паралельну перевірку,
автоматичний перерахунок відсотків у реальному часі при коригуванні тексту,
можливість зберегти та завантажити звіт про перевірку,
у відсотковому співвідношенні показує кількість взятого матеріалу з ресурсів, які є ймовірними джерелами даних.
Онлайн-платформа українських розробників Grammarly може виявляти плагіат з мільярдів вебсторінок, а також з академічних баз даних.
Перевірка на плагіат є безплатною, однак показує вона лише висновки: яка кількість плагіату та додаткових помилок була виявлена в роботі.
А от оплативши послугу, користувач може побачити виділені уривки тексту, які потребують додаткового опрацювання та цитування. Сервіс також може надавати ресурси для належного цитування.
Це чудовий варіант для студентів та викладачів, адже головна мета ресурсу — досягнення академічної доброчесності. Між іншим, Grammarly співпрацює з всесвітньо відомими університетами та розробляє алгоритми для якісної перевірки.
Простий та зрозумілий ресурс для безплатної перевірки текстів. Його перевага у зрозумілості та легкості використання. Що потрібно робити?
Копіюєте письмову роботу у віконце на сторінці.
Натискаєте «Check Plagiarism».
Отримуєте результат.
Plagiarism detector:
показує відсоток унікальності та плагіату,
виділяє запозичений текст червоним,
дає посилання на ймовірні джерела,
показує скільки відсотків тексту взято з кожного окремого джерела.
Крім того, користувач може дізнатись скільки хвилин потрібно на прочитання тексту, а ще скільки речень та символів уміщує робота. Тож, викладачі можуть не лише переконатись в академічній доброчесності, а й побачити чи відповідає робота вимогам щодо обсягу.
Безплатний сервіс для перевірки, що показує відсоток запозичень, унікального тексту та джерела, звідки інформація взята. Все, що було знайдено в джерелах, виділяється червоним, саме це дозволяє надалі легко уніфікувати текст.
Джерела розташовуються поряд з текстом, а біля кожного з них розрахований відсоток подібності.
Результат перевірки можна завантажити у форматі PDF або Word-документа.
Цей ресурс чудово підійде для перевірки на безоплатній основі робіт, написаних англійською.
Простий ресурс, де немає нічого зайвого, а лише ефективний інструмент для простої перевірки. Користувач може безоплатно тестувати власні тексти або роботи своїх учнів.
Результат перевірки на цьому ресурсі показує відсоток плагіату, виділяє запозичення та надає список джерел, де є відповідні уривки тексту. Все необхідне для якісної перевірки робіт будь-якого обсягу може виконати quetext абсолютно безплатно.
Звісно тексти від ChatGPT часто є унікальними й проходять стандартні перевірки на спеціальних ресурсах. Тож постає нове питання: як перевіряти письмові роботи, які генерує штучний інтелект?
Нещодавно зʼявився безоплатний ресурс GPT Zero, який перевіряє написане на наявність тексту створеного штучним інтелектом та людиною. В результаті робота може бути:
100% унікальною, тобто написана людиною,
поєднанням людської праці та штучного інтелекту,
повністюзгенерованою штучним інтелектом.
Програма не досконала і не гарантує 100% правильного результату, однак для викладача, який знає успішність, характер, можливості та звички того чи іншого учня, простіше виявити чи його рукою створене есе. В поєднанні з цією програмою результат може вийти майже повністю правдивим.
Магістерські кваліфікаційні роботи кафедри фізики кристалів 2023
Вітаємо нашего випускника Дмитра Черкашина з успішним захистом кваліфікаційної магістерської роботи Вплив концентрації іонів самарію на мікроструктуру та оптичні властивості кераміки Y3Al5O12:Sm3+.
Відзначено, що тема представленої дипломної роботи актуальна для виробництва. Робота актуальна і присвячена отриманню та дослідженню прозорих керамічних матеріалів з високою здатністю до пропускання та низькими оптичними втратами для застосування в якості поглинача паразитних осциляцій для твердотільних ніодимових лазерів. Керамічні зразки Y3Al5O12:Sm3+ були отримані методом вакуумного спікання нанопорошків при температурі 1725 ̊С при концентрації домішкових іонів самарію 3,5,7,9,11,15 ат.%. Досліджено вплив концентрації іонів самарію на мікроструктуру та оптичні властивості кераміки Y3Al5O12:Sm3+.
Продовжуємо нашу рубрику "Проактивний педагог" і запрошуємо вас на науково-популярний вебінар "Як бачить Термінатор. Ч.1. Геометричний підхід." Вебінар присвячений комп'ютерному зору та основним проблемам та принципам їх вирішення. Ми розглянемо геометричний підхід до процесу бачення, аналізуватимемо його можливості та обмеження. Приєднуйтесь до нас, щоб розкрити та розібрати аспекти цієї сучасної теми.
Спікер вебінару: Дмитро Мацокін, канд.-фіз. мат. наук, доцент кафедри фізики кристалів фізичного факультету ХНУ Імені В.Н. Каразіна.
Дата: 26. 05. 2023
Час: 18-00 (за Київським часом)
Місце: Онлайн (посилання буде надіслане після реєстрації). Участь безкоштовна.
Не пропустіть цю захоплюючу подію, яка запропонує цікаві відкриття та поглиблені знання про візуальне сприйняття. Реєструйтесь за посиланням нижче, оскільки кількість місць обмежена.