Атестація педагогічних працівників: ключові аспекти та порядок проведення
Атестація педагогічних працівників — це система заходів, спрямованих на всебічне та комплексне оцінювання педагогічної діяльності педагогічних працівників (частина перша статті 50 Закону України "Про освіту").
Положення про атестацію педагогічних працівників
Процедура атестації педагогічних працівників закладу загальної середньої освіти
Відповідно до Закону України "Про освіту" та Закону України "Про повну загальну середню освіту" кожен педагогічний працівник не менше одного разу на п'ять років проходить атестацію у порядку, визначеному Міністерством освіти і науки України (далі - МОН України) згідно з Положеням про атестацію педагогічних працівників, затвердженим наказом МОН України від 09.09.2022 № 805. (далі - Положення) https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1649-22#n50
Для організації та проведення атестації наказом керівника закладу загальної середньої освіти (далі – ЗЗСО) до 20 вересня створюється атестаційна комісія. Такий наказ має містити інформацію про:
1. Визначений персональний склад комісії.
Мінімальна кількість членів атестаційної комісії складає 5 осіб;
до роботи атестаційної комісії за власною згодою долучається не більше двох представників первинних або територіальних профспілкових організацій.
2. Призначення голови та секретаря комісії.
Відповідно до пункту 3 розділу ІІ Положення у випадку відсутності голови атестаційної комісії атестаційна комісія має обрати головуючим іншого члена атестаційної комісії за виключенням її секретаря.
До 10 жовтня атестаційна комісія визначає та затверджує:
1. Список педагогічних працівників, які підлягають черговій атестації у наступному календарному році.
2. Строки проведення атестації таких педагогів.
3. Графік проведення засідань атестаційної комісії.
4. Строки подання документів педагогами, що атестуються та адреса електронної пошти для подання документів в електронній формі.
Відповідно до пункту 5 розділу ІІІ Положення № 805 педагогічний працівник, який атестується, може подати до атестаційної комісії документи в паперовій або електронній формі.
До 20 грудня атестаційна комісія уточнює списки працівників, які підлягають черговій атестації та приймає заяви про проведення позачергової атестації (форма, що передбачена у додатку № 1 до Положення № 805).
Відповідно до пункту 2 розділу ІІІ Положення № 805 атестаційна комісія затверджує окремий список педагогічних працівників, які підлягають позачерговій атестації.
Графік засідань атестаційної комісії, списки працівників, які атестуються, строки проведення атестації, строки та адреса електронної пошти для надання документів оприлюднють на офіційному сайті ЗЗСО.
Педагогічний працівник, який атестується протягом 5 робочих днів після оприлюднення інформації на сайті має можливість подати будь-які документи, що свідчать про його педагогічну майстерність та/або професійні досягнення. Положення не передбачає орієнтовного переліку таких документів або вимог до них.
Відповідно до пункту 6 розділу ІІІ атестаційна комісія може прийняти рішення про вивчення практичного досвіду роботи педагогічного працівника.
Не пізніше 1 квітня атестаційна комісія І рівня ухвалює рішення щодо результатів атестації педагогічних працівників.
У разі запрошення педагогічного працівника на засідання атестаційної комісії, запрошення підписується головою комісії та вручається секретарем не пізніше п'яти робочих днів до дня проведення засідання. Запрошення надається педагогічному працівнику під підпис або надсилається у сканованому вигляді на адресу електронної пошти.
Протягом 3 робочих днів атестаційна комісія доводить ухвалене рішення до відома працівників та видає атестаційні листи.
Керівник ЗЗСО видає наказ про результати атестації, ознайомлює з наказом педагогічних працівників (під підпис), подає наказ до бухгалтерії (оплата праці здійснюється з дати видання наказу).
Рішення атестаційної комісії може бути оскаржене з боку педагогічного працівника.
Упродовж 7 робочих днів після отримання атестаційного листа педагог має подати апеляційну заяву до комісії вищого рівня, якщо не погоджується з рішенням атестаційної комісії І рівня. Апеляційну заяву можна подати як у паперовій, так і в електронній формі.
Бережіть себе і родину!
Blog: https://educationpakhomova.blogspot.com/
Telegram: https://t.me/pakhomovaeducation
FB: https://www.facebook.com/educationXXII/
YouTube: https://www.youtube.com/@educationpakhomova
Немає коментарів:
Дописати коментар