BBC Civilisations AR

Сучасні освітні тренди


Civilisations AR - це все про навчання із доповненою реальністю. Як тільки студенти дізнаються, як розмістити артефакт та взаємодіяти з ним, вони захочуть побачити усі артефакти у додатку. Безкоштовне або кероване вивчення програми послужить чудовим вступом до відділу світової історії, гуманітарних наук чи історії мистецтва або до самостійного вивчення контенту з подібною спрямованістю. Допомога вчителя буде найбільш необхідна у молодших класах, тоді як учні старших класів можуть самостійно вибирати те, що вони хочуть дослідити.


Civilizations AR - це додаток для iOS та Android, який використовує доповнену реальність (AR) для відображення артефактів у фізичному просторі користувача (переглядається через його пристрій). Користувачі можуть переглянути колекцію з 41 артефактів, тематично організованих відповідно до телесеріалу ВВС: «Ранні цивілізації», «Людське тіло», «Віра», «Зустрічі», «Прогрес і сучасність». Додаток є результатом масштабної співпраці між BBC, Nexus Studios та більш ніж 30 музеями у Сполученому Королівстві для підтримки та відзначення серії цивілізацій мистецтва та культури BBC. Після завантаження програми та доступу до камери студенти можуть вибрати або використовувати теми для пошуку певного артефакту, або просто вільно досліджувати всю колекцію.

Кожен артефакт містить історичні замітки, написані англійською мовою, що підкреслює значення артефакту. До спеціальних функцій можна віднести звукові та географічні посібники, рентгенівський інструмент, щоб побачити всередині деяких артефактів, таких як єгипетська мумія, та ще більш інтерактивний елемент, який пропонує студентам торкнутися екрана, щоб відновити артефакт. Студенти також можуть використовувати функцію камери, щоб сфотографувати артефакти та поділитися ними.

Використовуючи доповнену реальність та сучасні смартфони, Civilizations AR переносить минуле в сьогодення та робить його знайомим. Інтерактивність-звукові ефекти, аудіогіди та нотатки, що стосуються контексту, дає студентам підстави зв’язатися з деякими з найбільших скарбів історії.

Завантажити: 

Gogle Play: BBC Civilisations AR

App Store: BBC Civilisations AR

#доповненареальність #освіта #BBC_Civilisations_AR


Визначення показника заломлення скла відносно повітря

 Перевірка законів геометричної оптики (Phet симуляції)


Ця симуляція дозволяє: 
• досліджувати заломлення при змінюванні оптичного об’єкта, показників заломлення заломлюючого світло об’єкта та середовища, кута падіння; 
• вимірювати кути падіння та заломлення, відносну інтенсивність відбитого та заломленого променів за різних умов, швидкість поширення заломленого променя відносно швидкості світла у вакуумі; 
• складати та розв’язувати задачі на закони геометричної оптики, зокрема, на явище повного відбивання. 

Приєднуйтесь на сервер "Фізика" на Discord: https://discord.com/invite/ZUxcC22  

Додаткові джерела:

1. Віртуальна лабораторія загальної фізики https://www.sunspire.ru/products/physics2d/

2.  Online Labs (мова переважно англійська) http://www.golabz.eu/ 

3. Фізика в школі - HTML5

https://www.vascak.cz/?id=1&language=ua

Telegram: https://t.me/pakhomovaeducation 
 https://t.me/physicsks

Бережіть себе і родину!

Дякую за увагу!
Бажаю Вам нових ідей!
Навчаємося, бо ми цього варті!
Підписуйтесь на блог!
Підписуйтесь на канал YouTube.

Підписуйтесь на сторінку у fb. https://www.facebook.com/educationXXII/
Запрошуємо навчатися на фізичному факультеті! 

Кристалізація

 Кристалізація металів



00:00 - 2:30 механічні властивості металів та сплавів; 
2:30 - 3:43 внутрішня будова кристалів (металів); 
3:43 - 5:50 модель зародкоутворення (поява центрів кристалізації); 
5:50 - 7:20 механізми росту кристалів; 
7-20 - 10:00 кінетика кристалізації кристалів; 
10:00 - 13:45 фактори, що впливають на форму та внутрішню будову кристалів; 
13:45 - 14:33 спіральний ріст кристалів (гвинтова дислокація); 
14:33 - 16:38 як змінювати лінійні розміри зерен; 
16:38 - 17:00 зони злитків (Д. К. Чернов); 
17:00 - 19: 00 монокристали (метод Чохральського, зонна плавка)

Наука була, є і буде. Запрошуємо до співпраці! Обирай, де найзручніше! Кафедра фізики кристалів започаткувала: перший сервер "ФІЗИКА" на Discord: https://discord.com/invite/ZUxcC22 telegram:https://t.me/physicsks сторінку на блозі "Фізика ЗНО" https://educationpakhomova.blogspot.com fb: "ФіЗиКа ЗНО" https://bit.ly/2L0sJ97 Детальніше за посиланням: https://bit.ly/37ZbBcT Запрошуємо усіх бажаючих зареєструватись у гугл формі

https://forms.gle/7uH2wfAWWvwfLKWT6 для того, щоб ми могли запросити вас на: дні відкритих дверей (фізичні експерименти, мікросвіт у електронному мікроскопі); вебінари, присвячені сучасним науковим дослідженням;

безкоштовний дистанційний курс "Підготовка до ЗНО з фізики";

екскурсія до астрономічної обсерваторії; екскурсія до музею астрономії; екскурсія до НТК "Інститут монокристалів" НАН України; онлайн-зустрічі із викладачами фізичного факультету; написання робіт МАН (фізика, астрономія); конференції молодих науковців із участю школярів і багато новин. Бажаємо здійснення мрій! #kfk #Karazin #Physics #univer #vstup

ТЮФ 2021

Харківські ліцеїсти здобули срібні медалі на Міжнародному турнірі юних фізиків 2021



Каразінська спільнота зустріла та привітала ліцеїстів, які повернулися до Харкова у статусі срібних призерів Міжнародного турніру юних фізиків, що проходив у Кутаїсі (Грузія).
Зокрема команду зустріли ректор, професор Тетяна Кагановська, директор ННІ «Фізико-технічний факультет», професор Ігор Гірка, працівники університету, представники міської влади та шкіл, близькі та друзі.

Цьогоріч у змаганні взяли участь 5 школярів з Харкова — Ілля Хорошко, Дар’я Гончар, Іван Бортновськии, Єлизавета Кумечко (харківський ліцей № 161 «Імпульс») та Ілля Шкірко (Харківський фізико-математичний ліцей № 27).


Команду харківського ліцею «Імпульс» тренували доцент фізичного факультету Каразінського університету Захар Майзеліс та студент 4 курсу фізичного факультету Григорій Овчаренко.
«Ця подія важлива для університету, тому що пов’язана з нашими трьома мріями. Перша мрія про те, щоб до університету вступали талановиті й цілеспрямовані діти; друга, — щоб ми змогли надати їм ті навички та вміння, на які вони розраховують; третя, — щоб наші випускники знайшли роботу за фахом та були успішними в майбутньому», — прокоментувала Тетяна Євгеніївна.

Захар Майзеліс розповів, що такого результату вдалося досягти завдяки злагодженій командній роботі та бойовому духу. «Турнір виховує практично все, що буде потрібно в університетському житті та подальшій науковій діяльності, адже протягом року учасники розв’язують складне завдання рівня повноцінної наукової роботи», — зауважив тренер команди.



Капітан команди Ілля Хорошко поділився враженнями від турніру: «Цьогоріч у зв’язку з карантинними заходами турнір був меншим, ніж зазвичай. Проте не менш складним і цікавим. Ми готувалися довго й наполегливо. Загалом підготовка тривала протягом року. Уже четвертий рік поспіль ми демонструємо досить високі показники під час турніру».

Ілля Хорошко та Дар’я Гончар планують цього року вступати до Каразінського університету. Бажаємо їм успіхів під час вступної кампанії, що наразі триває.
Щиро вітаємо призерів, їхніх тренерів та бажаємо подальших успіхів та наснаги!



Фізика об'єднує людей!

Бережіть себе і родину!

Дякую за увагу!
Бажаю Вам нових ідей!
Навчаємося, бо ми цього варті!
Підписуйтесь на блог!
Підписуйтесь на канал YouTube.
Підписуйтесь на сторінку у fb. https://www.facebook.com/educationXXII/

Запрошуємо навчатися на фізичному факультеті! 


10 цікавих експериментів для дітей. STEM-уроки

 10 активностей для STEAM-занять. Практичний досвід


На базі кафедри фізики кристалів фізичного факультету ХНУ імені В.Н. Каразіна працює STEAM_AR club PenguIN "Наука навколо нас. 

Усі запропоновані активності були проведені із дітьми 8-15 років.

1. "Паперові літачки" (детальніше тут).


2. Атмосферний тиск або фонтан у пляшці (детальніше тут).




3. Як задути свічку через перешкоду або ефект Коанда (детальніше тут).




4. "Фокус з монеткою" або інерція (детальніше тут).



5. Як дерево п'є або капілярні явища (детальніше тут). 



6.  Іграшка, що гуляє сама по собі або дія сила тяжіння (детальніше тут).



7. Як зробити двигун на паливі із зубної пасти або ефект Марангоні (детальніше тут).



8. Чому струмінь води вигинається поблизу гребінця, магія чи звичайна електризація? (детальніше тут).



9. Магія балансування або умова стійкого положення рівноваги (детальніше тут).



10. Як співають келихи або, що таке звукова хвиля? (детальніше тут).





Фізика - це наука експериментальна, тож експериментуємо! 
Цікаво, корисно, легко!

Детальніше про наш клуб: https://educationpakhomova.blogspot.com/p/penguin-club.html

Ласкаво просимо!

#STEAM 
#експерименти 
#фізика 
#EasyScienceExperimentsDoAtHome
​#SchoolProjectsForExhibition​
#ScienceMagicTricks

#сучасні_освітні_тренди

#освітні_тренди

#stem-уроки

#фізика_для_дітей

 



Освітні тренди. STEM-уроки

 Заняття "Паперові літачки"


Науковці стверджують, що перші задукоментовані згадки про використання паперових літачків доходять до Стародавнього Китаю і датуються століттями до нашої ери.

У XIX столітті паперові літаки почали використовувати як прототипи для побудови справжніх. У журналах друкувалися матеріали, які на прикладі літачків пояснювали принципи аеродинаміки.

Історія появи перших паперових літачків. 
Найбільш поширена версія часу винаходу і імені винахідника 1930 рік, Джек Нортроп співзасновник компанії Lockheed Corporation. Нортроп використовував паперові літачки для тестування нових ідей при конструкції реальних літаків.




У 1998 році американський інженер Кен Блекберн встановив світовий рекорд за тривалістю польоту паперового літачка - він перебував у повітрі 27.6 секунди. На той момент результат Кена здавався фактично ідеальним: майже півхвилини польоту.
Але «вічний» рекорд Блекберн втримався лише 11 років: у 2009-му японець Такуо Тода перевершив його аж на... 0.3 секунди. Показник Тоди -- 27.9. Досі цей результат є абсолютним рекордом за тривалістю польоту паперового літачка.


Дослідження:

1. Форма

Якою форми ідеальний паперовий літак? (крила вузькі або широкі). Для виготовлення дійсно якісної моделі, яка пролетить досить довго, потрібна певна вправність. Адже тут потрібно враховувати примітивні, але такі важливі аеродинамічні властивості майбутнього літачка. Оптимальний розмір, ширину, довжину, вагу, навіть загостреність носової частини літачка.

2. Тип паперу  однакового розміру (звичайний білий папір, папір із альбому, кольоровий папір, газета).


Працюючи над цим проектом ми дізналися багато нового цікавого, багато зробили моделей своїми руками. В результаті проведеної роботи ми зрозуміли: якщо ми будемо серйозно захоплюватися фізикою, то можливо хтось із нас стане знаменитим авіаконструктором і сконструює літак, на якому будуть літати люди.


Моделі паперових літаків







Завантажити схему: тут.

Джерела:

https://footyclub.ru/uk/health/kak-letayut-bumazhnye-samoletiki-zavisimost-prodolzhitelnosti/

http://velykdenday.blogspot.com/2019/07/blog-post.html

https://www.redbull.com/ua-uk/istoria-paperovogo-litachka



#паперові_літаки 
#STEAM 
#експерименти 
#фізика 
#EasyScienceExperimentsDoAtHome
​#SchoolProjectsForExhibition​
#ScienceMagicTricks

#сучасні_освітні_тренди

#освітні_тренди

#stem-уроки

#фізика_для_дітей

Міжнародний турнір юних фізиків 2021

2021 Міжнародний турнір юних фізиків (Грузія 07-14 липня)



Черговий 34 Міжнародний турнір юних фізиків (https://www.iypt.org/) проходить цього року наживо. Турнір прийматиме Кутаїський міжнародний університет, Грузія, з 07 по 14 липня. Україну на турнірі представляє команда харківських ліцеїстів.

Цього року в ньому братимуть участь 5 школярів з Харкова — Ілля Хорошко, Дар’я Гончар, Іван Бортновський, Єлизавета Кумечко (харківський ліцей № 161 «Імпульс») та Ілля Шкірко (Харківський фізико-математичний ліцей № 27).

Команду до турніру готували заслужений учитель України, доктор фізико-математичних наук, доцент фізичного факультету ХНУ імені Василя Каразіна Захар Майзеліс і студент четвертого курсу фізичного факультету кафедри теоретичної фізики Григорій Овчаренко.

Детальніше на сайті: https://cc.iypt.org/iypt2021/

Вже закінчено 4 раунди і українські школярі на 6 місці. 

Залишається вирішальний раунд, де команда зустрінеться із командами із Пакистану і Хорватії. 


Бажаємо успіху харківським ліцеїстам, вболіваємо за них! Вболіваємо за Україну!

https://cc.iypt.org/iypt2021/rank/



Довідка.


Міжнародний турнір юних фізиків (International Young Physicists' Tournament, IYPT) — одне з найпрестижніших міжнародних змагань з фізики для школярів, проходить з 1988 року в різних країнах світу щороку. У багатьох країнах міжнародному турніру юних фізиків передують національні турніри, переможці яких здобувають право представляти країну на міжнародному рівні. Турнір закликає до командної роботи та дискусій у формі «Фізичних боїв». У них виступи команд оцінюють експерти та викладачі з усього світу. Під час кожного раунду змагань команди змінюють ролі та виступають як доповідачі, опоненти та рецензенти, аналогічно до реального наукового дискурсу.

Історія:


Міжнародний турнір юних фізиків 2020



З 4 по 8 вересня 2020 року в онлайн-форматі відбувся ХХХІІІ Міжнародний турнір юних фізиків. У ньому взяли участь 12 команд. Турнір уважається одним із найскладніших наукових конкурсів у світі: команди розв’язують дослідницькі задачі, виступаючи позачергово в якості доповідача, опонента й рецензента.

Збірна команда учнів України, змагаючись у фіналі з командами Канади й Китаю, виборола ІІ місце.

До складу національної команди увійшли 5 харків’ян: Хорошко Ілля, Гончар Дар’я, Бортновський Іван, Суханов Євген (учні Харківського ліцею № 161 «Імпульс» Харківської міської ради Харківської області), Шкірко Ілля (учень КЗ «Харківський фізико-математичний ліцей № 27 Харківської міської ради Харківської області». Керівники: Майзеліс Захар Олександрович, доцент Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна; Овчаренко Григорій, студент 3 курсу Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна.

Вітаємо переможців, учасників та керівників команди!

Фізика об'єднує людей!

Бережіть себе і родину!

Дякую за увагу!
Бажаю Вам нових ідей!
Навчаємося, бо ми цього варті!
Підписуйтесь на блог!
Підписуйтесь на канал YouTube.
Підписуйтесь на сторінку у fb. https://www.facebook.com/educationXXII/

Запрошуємо навчатися на фізичному факультеті! 

Цікаві експерименти: STEM-уроки

 Атмосферний тиск або фонтан у пляшці. Цікаві експерименти.



Для експерименту нам знадобиться:

  • скляна пляшка,
  • ємність із водою,
  • свічка із пластиліном в основі свічки, для придання стійкості свічки,
  • сірники,
  • одеколон або туалетна вода.

Увага! Виконуйте цей експеримент із батьками або вчителем.


Зараз ви переконалися, що повітря, що оточує нас з усіх боків, тисне з значною силою на всі речі, з якими він стикається. Дослід, який ми зробили, ще наочніше доведе  існування цього, як фізики кажуть, «атмосферного тиску».

Коли тепле повітря всередині охолоджується, тиск, що падає, негайно вирівнюється водою, що піднімається в скляну трубку. 
Більш високий атмосферний тиск поза колбою змушує воду підніматися, що зменшує об’єм повітря всередині.

Навколо науково!

Де ви зустрічалися у житті із подібними фізичними явищами?

Корисні публікації:

Що таке атмосферний тиск?
Чи можна зламати дерев'яну лінійку за допомогою повітря?
Атмосферний тиск: фізика у скороварці і фонтан у скляній пляшці
Паровий фонтан


#сучасні_освітні_тренди

#освітні_тренди

#stem-уроки

#фізика_для_дітей


Дякую за коментар і вподобайку!

Бережіть себе і родину!

Blog: https://educationpakhomova.blogspot.com/
Telegram: https://t.me/pakhomovaeducation
FB: https://www.facebook.com/educationXXII/
YouTube: https://www.youtube.com/@educationpakhomova

IPT 2021 Міжнародний турнір фізиків

 Вітаємо команду Каразінського університету з виходом у фінал і почесним 3 місцем на Міжнародному турнірі фізиків 2021!



Міжнародний турнір фізиків (International Physicists' Tournament, IPT) — командне творче змагання серед студентів вищих навчальних закладів, яке полягає у розв'язанні дослідницьких задач та захисті своїх розв'язків у науковій полеміці.

Турнір виник 2009 року на основі Всеукраїнського студентського турніру фізиків, як змагання між найкращими командами України й Росії. Рік у рік до турніру приєднувалися нові країни, і 2016 року кількість країн-учасниць сягнула 14.

З ініціативи учасників турніру, 2016 року було засновано журнал Emergent Scientist, в якому відтоді учасники турніру публікують розв'язки турнірних задач.


Сайт турніру: https://iptnet.info


Команда України посідала: 

перше місце у 2010, 2011, 2015 і 2017;

друге місце у  2009, 2012, 2014; 2020;

третє місце у 2019, 2021.


За 13 років, що існує турнір команда України виходила до фіналу 10 разів.

Вітаємо команду Каразінського університету на чолі із капітаном Григорієм Овчаренко з 3 почесним місцем на турнірі. 

Склад команди: Григорій Овчаренко, Олег Іваштенко, Семен Кононенко, Поліна Кофман, Олександр Кіценко, Влада Сурганова. Керівник команди - Захар Майзеліс.

Зичимо подальших перемог!



 

Задачі 2021 (за посиланням).

Фінал:



Задачі минулих років:

IPT 2020 problems

IPT 2019 problems

IPT 2018 problems

IPT 2017 problems

IPT 2016 problems

IPT 2015 problems

IPT 2014 problems

IPT 2013 problems

IPT 2012 problems

Фізика об'єднує людей!

Бережіть себе і родину!

Дякую за увагу!
Бажаю Вам нових ідей!
Навчаємося, бо ми цього варті!
Підписуйтесь на блог!
Підписуйтесь на канал YouTube.
Підписуйтесь на сторінку у fb. https://www.facebook.com/educationXXII/

Запрошуємо навчатися на фізичному факультеті! 

 

Космічне фото дня

Ровер Perserverance прислав селфі, зроблене разом із першим земним гелікоптером на Марсі Ingenuity


Камера WATSON на роботизованій руці ровера призначена для макрозйомки марсіанського каміння – проте задля популяризації NASA цього разу поставила перед "Персі" завдання сфотографуватися разом із мінідроном "Джині". Це їхні скорочені імена, які походять від офіційних.

Це – одне з найскладніших зображень ровера, по суті, воно є мозаїкою з 62 кадрів, що включають як ровер і коптер, так і околиці.

Джерело: NASA

Бережіть себе і родину!

Дякую за увагу!
Бажаю Вам нових ідей!
Навчаємося, бо ми цього варті!
Підписуйтесь на блог!
Підписуйтесь на канал YouTube.
Підписуйтесь на сторінку у fb. https://www.facebook.com/educationXXII/

Запрошуємо навчатися на фізичному факультеті!