Дітям про кристали
Науковець, що знає все про вирощування кристалів. Співавтор експерименту з бозоном Хіггса у великому адронному колайдері. Не тільки вчений – практик, але й управлінець, який багато років займається організаційними питаннями, засновник Фонду фундаментальних досліджень, а тому знає про стан української науки якщо не все, то майже все.
Борис Вікторович Гриньов — вчений-фізик, академік НАН України, доктор технічних наук, професор. Директор Інституту сцинтиляційних матеріалів НАН України (Харків). Завідувач кафедри фізики кристалів фізичного факультету ХНУ імені В.Н. Каразіна.
Ця людина ще знаходить час для написання дитячих книг.
Дитячі книги про кристали.
"Как растут кристаллы" Борис Гринев
Детальніше: https://www.yakaboo.ua/ua/divovizhna-nauka.html
Книга-розгортка з відкривачками "Як ростуть кристали", яку написав Борис Гриньов, виявилася справжньою знахідкою, адже вона у дуже цікавій віршованій формі, допомагає сформувати у дітей базові знання про ріст кристалів та їх застосування.
Інтерактивні вкладиши-відкривачки дозволяють дитині відкривати нові знання в ігровій формі, це додає загадковості при процесі читання книги.
Дуже цінними в плані сприйняття є ілюстрації виконані художником Ларисою Чайкою, які добре й гармонійно доповнюють віршовані тексти Бориса Гриньова. Автор знайомить молодих читачів із серйозною термінологією: тигель, шток, затравка, розплав, сцинтилятор, і при цьому пояснює ці терміни в абсолютно зрозумілому контексті процесів, що відбуваються на звичайній "кухні".
Автор переконує своїх читачів, що наука потрібна людству, і є багато галузей, де кристали (а саме сцинтилятори) можуть прийти на допомогу людині:нафтовидобувна галузь, дослідження космосу, системи транспортного контролю, медицина.
Детальніше: https://www.yakaboo.ua/ua/divovizhna-nauka.html
Астрофізикиня Олена Компанієць рекомендує почитати такі книжки: "Крута фізика" (Сара Гаттон), "Несамовита фізика" (Андрій Варламов та Лев Асламазов), "Коротка історія майже всього на світі: від динозаврів і до космосу" (Біл Брайсон), "Чорні діри та молоді Всесвіти" (Стівен Гокінг).
Для середньго і старшого шкільного віку, на мій погляд, не можна залишити осторонь науково-популярні книги "Капля" і "Живий кристал" Якова Гегузіна, Та книги Георгія Гамова "Мистер Томпкинс в Стране Чудес" та "Мистер Томпкинс исследует атом".
Ділиться у коментарях науково-популярними книгами.
Бережіть себе і родину!
Дякую за увагу!
Бажаю Вам нових ідей!
Навчаємося, бо ми цього варті!
Підписуйтесь на блог!
Підписуйтесь на канал YouTube.
Підписуйтесь на сторінку у fb. https://www.facebook.com/educationXXII/
Підписуйтесь на сторінку у fb. https://www.facebook.com/educationXXII/
Запрошуємо навчатися на фізичному факультеті!
Приєднуйтесь на сервер "Фізичний факультет ХНУ" на Discord:
https://discord.com/invite/ZUxcC22
Немає коментарів:
Дописати коментар