Сторінки

Сторінки

2023-24 (календарно-тематичне планування)

MYP IB

АКТУАЛЬНО

STEM

Польша

Доповнена реальність

Українські діти у Варшаві

Участь у проєктах 2021

Участь у проєктах 2020

Усміхнись!

Фізика

Теми блогу:

«Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет» (zrozumilo)

 Онлайн-курс на платформі "Зрозуміло":  «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет»





https://courses.zrozumilo.in.ua/courses/course-v1:eef+EEF-056+October2024/about

Тоді ведучий курсу Олег Фагот Михайлюта разом із експертом ДСНС розбирались із темою мінної безпеки, яка була і залишається актуальною для України через війну. У курсі говорили про вибухові прилади, правила поводження з ними і те, як розповідати дітям про міни.

Війна триває, і постають нові виклики. Зокрема, регулярні обстріли виводять з ладу об’єкти критичної інфраструктури, що призводить до перебоїв, часткового, а часом і повного припинення постачання електроенергії, води, газу. У холодну пору року впоратися із такими проблемами стає складніше, тому виникає потреба у альтернативних джерелах живлення.

Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем, банальне незнання ключових правил безпеки призводить до нових жертв, пожеж та інших надзвичайних ситуацій.

Відсутність електроенергії впливає не лише на побут і психологічний стан людей, але також заважає активній та швидкій цифровій трансформації країни, над якою зокрема працює Програма EGAP Фонду Східна Європа. Без електрики неможливо отримати доступ до реєстрів чи скористатися зручними онлайн-сервісами, що може негативно позначитися на житті громади або на ухваленні певних рішень. Тому розуміння, як безпечно та ефективно забезпечити власну енергоефективність, набуває особливого значення.

Тож цього разу Олег Фагот знову прийде до ДСНС, щоб розібратись, як ефективно та – найголовніше – безпечно заживити свою оселю. У цьому йому допоможе пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.

Крім того, до них доєднаються Олександр Фоззі Сидоренко та Святослав Павлюк, виконавчий директор асоціації «Енергоефективні міста України». Вони розкажуть детальніше про прилади, їхні технічні особливості, дадуть поради щодо використання.

Онлайн-курс «Не стій – вмикай» покликаний допомогти українцям пережити складний осінньо-зимовий період, ознайомити з ключовими правилами безпеки під час використання альтернативних джерел живлення, зокрема для забезпечення доступу до інструментів електронної демократії, та мінімізувати кількість побутових надзвичайних ситуацій.

Протягом восьми лекцій курсу слухачі дізнаються:

  • як заживити квартиру, приватний будинок;
  • як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
  • як використовувати різні прилади у різних умовах;
  • на що звертати увагу під час вибору пристрою;
  • про заходи безпеки.

Для кого цей курс?

Знання ключових правил безпеки життєво важливі для кожної людини і – тим більше – для всіх, хто живе в Україні в умовах війни.

Фонд Східна Європа разом із Державною службою України з надзвичайних ситуацій створили цей курс для всіх українців.

Структура онлайн-курсу:

  • Лекція 1. Як підготуватись до відключень електрики: зарядна станція, павербанк, ДБЖ.
  • Лекція 2. Інтернет: як підключити та заживити.
  • Лекція 3. День народження дитини: свічки, подовжувачі, пальники.
  • Лекція 4. Будинок. Підготовка до зими: сонячні панелі, акумулятори, пічне опалення.
  • Лекція 5. Організація благодійного концерту: генератор.
  • Лекція 6. Ідеї, як зігрітися.
  • Лекція 7. Підготовка до відключень багатоквартирного будинку.
  • Лекція 8. Чим усе це гасити?


Успішне завершення курсу дає змогу отримати сертифікат, що містить 0,2 кредити ЄКТС, або шість академічних годин, і зараховується як самоосвіта.

Висловлюємо подяку за допомогу у створенні курсу Державній службі України з надзвичайних ситуацій та Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям.

Онлайн-курс розроблений Державною службою України з надзвичайних ситуацій за підтримки Фонду Східна Європа у межах Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.



Підписуйтесь!
Дякую за коментар і вподобайку!
Бережіть себе і родину! Все буде Україна!

Blog: https://educationpakhomova.blogspot.com/
Telegram: https://t.me/pakhomovaeducation 

Немає коментарів:

Дописати коментар