Електризація мильних бульбашок. Клітка Фарадея
Telegram: https://t.me/physicsks«Видуйте мильну бульбашку і дивіться на неї: ви можете займатися все життя її вивченням і не зупинитись отримувати з неї уроки фізики»
Лорд Кельвін
Клітка Фарадея (також відома як екран Фарадея) — замкнена у просторі огорожа, сформована з електропровідного матеріалу (у вигляді суцільних елементів або сітки). Така огорожа нейтралізує зовнішні статичні та динамічні електричні поля в середині себе. Пристрій отримав назву від імені англійського фізика Майкла Фарадея, який винайшов його у 1836 році. Клітка Фарадея працює за рахунок того, що зовнішнє статичне електричне поле спричиняє перерозподілення електричних зарядів в електропровідному матеріалі клітки таким чином, що вони скасовують дію зовнішнього поля на внутрішній простір клітки.
Демонстрація клітки Фарадея у Бостонському музеї науки
Як зробити клітку Фарадея із мильних бульбашок?
Для чого потрібна клітка Фарадея?
В основному її використовують у промисловості, щоб захистити апаратуру від небажаного впливу електромагнітного випромінювання. Наприклад, при установці медичних томографів. Дуже часто використовують у лабораторіях, де потрібно проводити високоточні вимірювання і знизити вплив електромагнітних шумів. При промисловому використанні зазвичай залучають фахівців, які зможуть правильно розрахувати всі параметри клітки.
Майкл Фарадей
"Michael Faraday - Filmed at the Faraday Exhibition, London. No country can take from the British race the credit due to Faraday, the pioneer of electricity today."
Більше цікавого:
Немає коментарів:
Дописати коментар