Сторінки

Сторінки

2023-24 (календарно-тематичне планування)

MYP IB

АКТУАЛЬНО

STEM

Польша

Доповнена реальність

Українські діти у Варшаві

Участь у проєктах 2021

Участь у проєктах 2020

Усміхнись!

Фізика

Теми блогу:

Кураторська година


Основні документи Харківського національного університету
імені В.Н. Каразіна

 
 

Вступивши до Каразінського університету, Ви отримали унікальну можливість навчатися та здобувати знання в одному з найкращих навчальних закладів країни. У цій статті подана корисна інформація щодо основних документів, якими керується навчальний заклад у своїй діяльності та місцезнаходженні пунктів, куди можна звертатися у разі необхідності в тій чи іншій ситуації. 

Усі університети мають багато спільного, загальні принципи університетського життя сформульовано в Magna Charta Universitatum“, та підписано ректорами провідних європейських університетів у Болоньї 18 вересня 1988 року, в тому числі й ректором Харківського університету. Сповідуючи загальні ціннісні принципи, кожен класичний університет створює особливий духовний простір, пронизаний розумінням своєї місії, стосунків, як у середині університетської корпорації, так і з зовнішнім світом. Кодекс цінностей ухвалено Асамблеєю Вчених Рад Каразінського університету 27 січня 2017 року. До нього входять: єдність освіти і науки, демократизм і колегіальність, академічна свобода й академічна відповідальність, громадянськість і патріотизм, просвітництво, гуманізм, креативність, вільнодумство, відкритість і толерантність, досконалість. Детальніше можна ознайомитись на сайті університету: https://www.univer.kharkov.ua/ua /general/docs/kodeks [10].

 


Статут

Статут є документом, що регламентує діяльність Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, утвореного згідно зі Стверджувальною грамотою 5 (17) листопада 1804 року [7]. Цей документ містить офіційну назву університету (скорочену і повну) українською та англійською мовами, адресу (фізичну та електронну), телефони тощо. Крім того, у статуті відображено основні напрями діяльності та головні завдання університету, є інформація про структурні підрозділи та порядок їх створення та функціонування, також прописані права та обов’язки університету відповідно до законодавства України. Також окремо виділені розділи, що стосуються органів громадського самоврядування, концепції освітньої діяльності та організації освітнього процесу, учасників освітнього процесу, наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності в університеті, матеріально-технічної бази та фінансування, порядку звітності, контролю за здійсненням фінансово-господарської діяльності та порядку реорганізації та ліквідації університету.

Зі Статутом можна ознайомитися на офіційному сайті Харківського національного університету (https://www.univer.kharkov.ua/ua) у розділі "Про університет" ("Документи").

Положення про організацію освітнього процесу регламентує всі питання, що стосуються освітнього процесу у  Каразінському університеті. Положення розміщено на сайті університету ("Про університет", розділ "Документи", підрозділ "Положення"). Можна переглянути зразки заяв та індивідуального навчального плану здобувача вищої освіти [3].

Положення про врегулювання конфліктних ситуацій у Харківському національному університеті  має на меті заходи, які спрямовані на покращення якості освіти та підвищення ефективності роботи в університеті з метою забезпечення прозорого процесу, спрямованого на вирішення конфліктних ситуацій та проблем в найкоротші терміни (текст документу розміщений на сайті університету – "Про університет", у розділі "Документи", підрозділ "Положення").

У разі виникнення таких ситуацій необхідно подати письмову скаргу, оформлену відповідно до вимог, зазначених у положенні, до Комісії (в паперовому вигляді до Центру документації в ауд. 2-46 або в електронному – на пошту univer@karazin.ua).

Положення про поселення і правила внутрішнього розпорядку. Положення визначає основні принципи поселення у гуртожитки студмістечка університету, зокрема, організацію та порядок поселення студентів усіх курсів навчання, а також аспірантів, докторантів та іноземних студентів у гуртожитки університетського студмістечка, порядок виселення та правила внутрішнього розпорядку і умови проживання у гуртожитку. У документі також прописані права та обов’язки мешканців гуртожитку, обов'язки керівництва університету та адміністрації гуртожитку, права і стягнення, є пункт щодо плати за житло та послуги. Повний текст Положення міститься на сайті університету ("Про університет", "Документи",  підрозділ "Положення").

Правила призначення та виплати стипендій у Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна можна знайти на офіційному сайті ("Навчання", розділ "Стипендійне забезпечення"). Правила затверджено Вченою радою університету за погодженням із Студентською радою університету та первинною профспілковою організацією студентів, аспірантів і докторантів університету. Складовою цих Правил є порядок формування рейтингу успішності студентів. Дія Правил поширюється на осіб, які здобувають вищу освіту в університеті за державним замовленням за рахунок коштів загального фонду державного бюджету [6].  

Академічна доброчесність і недоброчесність. Каразінський університет в освітньо-науковій діяльності приділяє значну увагу додержанню правил та норм академічної доброчесності. Адже академічна доброчесність сприяє ефективності системи освіти, що надає справжні знання та навички, а не тільки документи про здобуття освіти. Впровадження принципів академічної доброчесності означає, що в процесі навчання та науково-дослідницької роботи студенти, викладачі та науковці мають послуговуватись принципами чесної праці та навчання [1].

  Академічна доброчесність – комплексне поняття, яке включає в себе загальне бачення і конкретні принципи того, яким має бути якісний освітній процес. 

 Академічна недоброчесність – будь-які нечесні прийоми або дії, заборонені правилами університету, що стосуються навчальної діяльності та здійснюються студентами для досягнення несправедливої переваги в навчанні. Порушення академічної доброчесності починається з того моменту, коли студент усвідомлює свої протиправні дії, але тим не менш здійснює їх.

Академічною недоброчесністю вважають:

  • академічний плагіат – оприлюднення (частково або повністю) наукових (творчих) результатів, отриманих іншими особами, як результатів власного дослідження (творчості) та/ або відтворення опублікованих текстів (оприлюднених творів мистецтва) інших авторів без зазначення авторства;

  • самоплагіат  оприлюднення (частково чи повністю) власних раніше опублікованих наукових результатів як нових наукових результатів;

  • фальсифікація – свідома зміна або модифікація вже наявних даних, що стосуються освітнього процесу чи наукових досліджень;

  • списування – виконання письмових робіт із залученням зовнішніх джерел інформації, крім дозволених для використання, зокрема під час оцінювання результатів навчання;

  • обман – надання завідомо неправдивої інформації щодо власної освітньої (наукової, творчої) діяльності чи організації освітнього процесу;

  • хабарництво  – надання учасником освітнього процесу чи пропозиція щодо надання коштів, майна, послуг, пільг чи будь-яких інших благ матеріального або нематеріального характеру з метою отримання неправомірної переваги в освітньому процесі.

У разі порушення академічної доброчесності до студентів вищого навчального закладу можуть застосовуватися наступні санкції (заходи академічної відповідальності):

-    повторне проходження оцінювання (контрольна робота, іспит, залік тощо);

- повторне проходження відповідного освітнього компонента освітньої                                                                           програми (навчального курсу);

-    позбавлення академічної стипендії;

-    позбавлення наданих закладом освіти пільг з оплати навчання;

-    не допущення до захисту диплому;

-    відрахування із закладу освіти [9].

Існує спеціальна програма, що має назву "Антиплагіат". Вона є інструментом для виявлення порушень академічної доброчесності при написанні наукових (творчих) робіт студентами чи науковцями. В результаті перевірки документу формується інтерактивний звіт, де "підсвічений" запозичений текст, показані першоджерела та розрахований "відсоток оригінальності". У різних університетах допустимий відсоток запозиченого тексту може відрізнятися.

Боротьба з корупцією. В університеті існує Антикорупційна програма Харківського національного університету, з текстом якої можна ознайомитися на сайті  ("Про університет", "Документи", підрозділ "Куди звертатися з питань протидії корупції").

У разі виникнення таких ситуацій в університеті потрібно писати звернення до провідного фахівця з питань протидії корупції (кімната 4-62, Головний корпус).

 

Університет у міжнародних рейтингах:

1. Рейтинг QS World University Rankings — це глобальне дослідження показників досягнень вищих навчальних закладів світового значення в галузі освіти й науки, один із найвпливовіших рейтингів світу. Він розраховується британською консалтинговою компанією Quacquarelli Symonds (QS).

2. Times Higher Education World University Rankings — щорічний рейтинг університетів за версією журналу Times Higher Education (THE).

3. U-Multirank — міжнародний рейтинг закладів вищої освіти, який проводиться Європейським центром розвитку вищої освіти.

4. UI GreenMetric World University Ranking — міжнародний екологічний рейтинг університетів світу, що впроваджують освіту в галузі сталого розвитку. Оцінювання університетів відбувається за шістьма групами параметрів: освіта в галузі сталого розвитку, зручність інфраструктури, транспортна політика, програми з перероблення відходів, використання енергоефективних технологій та збереження водних ресурсів.

 

 

                             Рекомендована література.

 

  1. Академічна доброчесність. Загальна інформація / [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.univer.kharkov.ua/ua/study/integrity/academic_integrity

  2. Подолання корупції у вищих навчальних закладах / [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.naiau.kiev.ua/files/mayu-pravo/podolannya-korupcii.pdf

  3. Положення / [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.univer.kharkov.ua/ua/general/docs/files_pol

  4. Положення про врегулювання конфліктних ситуацій у Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна / [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.univer.kharkov.ua/docs/work/nakaz-konlfiktni-sutyatsii.pdf

  5. Положення про поселення, проживання та правила внутрішнього розпорядку в гуртожитках студмістечка Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна / [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.univer.kharkov.ua/docs/polozhennya/pologennya_obschezhitiya.pdf

  6. Правила призначення і виплати стипендій у Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна  / [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.univer.kharkov.ua/docs/polozhennya/pravila-stipendia2018-2.pdf

  7. Статут Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна / [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.univer.kharkov.ua/docs/statute/uk-statut2018.pdf

  8. Університет в міжнародних рейтингах / [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.univer.kharkov.ua/ua/intrelations/universitet-v-mizhn-reytingah

  9. Що таке академічна доброчеcність? / [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://aphd.ua/shcho-take-akademichna-dobrochesnist/

  10. Кодекс цінностей університету / [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.univer.kharkov.ua/ua/general/docs/kodeks

 #univer #karazin #Каразінський

Немає коментарів:

Дописати коментар